Piotr Saługa – Maraton

Książka mianowana do nagród i wyróżnień w 41 konkursie: Najpiękniejsze Książki Roku 2000 organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Piotr Saługa – pisarz urodzony w 1964 roku w galicyjskim Jaworznie. Dzieciństwo i młodość spędził wśród miejskich blokowisk, pól i hałd. Pisał od zawsze. Zdecydował się wydawać dopiero w Nowym Tysiącleciu. Oprócz pisarstwa zajmuje się twórczością plastyczną. Kocha góry. Pasjonat historii. Od dziecka chciał zostać królem. Od lat nie ustaje w poszukiwaniach legendarnego diademu Bolesława Chrobrego – korony koronacyjnej królów Polski, zaginionej w końcu XVIII wieku. Poszukiwania przywiodły go – spod Wawelu i Tatr, przez piramidy, magiczne miejsca Ziemi Świętej, prerie Ameryki i wieże Manhattanu – z powrotem na łono Ojczyzny. Doświadczenia owych poszukiwań opisuje częściowo na kartach niniejszej książki. Po powrocie z Ameryki osiadł w Krakowie. Jest pracownikiem Polskiej Akademii Nauk Drodzy.

Czytelnicy, życzę przyjemnej lektury. Opinie na temat książki przysyłajcie na adres wydawnictwa. Najciekawsze zamieszczę w drugim i następnych wydaniach.