Patrycja Mielewczyk – Po prostu dwadzieścia

„Po prostu dwadzieścia” jest swoistym podsumowaniem moich doświadczeń. Zebrałam w jednym miejscu przemyślenia, które towarzyszyły mi w budowie mojej osobowości. W owym tomiku zawarłam utwory zarówno z burzliwych okresów mojego życia, jak i tych, w których towarzyszył mi spokój i stałość. Moim zdaniem, każdy z nas dąży do tego, aby znaleźć swoje miejsce i pomysł na siebie. Niekiedy napotykamy na swojej drodze trudności, lecz to właśnie trudne decyzje budują wielkie osobowości. Kiedyś jako 14-letnia dziewczynka usłyszałam, że mierzę za wysoko, tyle że to my decydujemy, którą drogą dane będzie nam kroczyć. Nie chciałabym, żeby moje wyjątkowe bratanice oraz siostrzenice usłyszały kiedyś coś podobnego w okresie, w którym budowanie siebie, wielkie plany i marzenia są najistotniejsze. Albowiem to, że coś jest wysoko, nie znaczy, że jest nieosiągalne. Bo to właśnie my stworzeni jesteśmy do zdobywania wielkich szczytów.

Chciałabym zadedykować tę książkę wszystkim tym, którzy mierzą wysoko oraz tym, którzy szukają miejsca dla siebie. Przygoda już się zaczęła, a w waszych rękach pozostawione jest to, jak potoczy się dalej.


Patrycja Mielewczyk, urodzona 28.06.2002 r. w Lęborku. Uczęszczała do I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w rodzinnym mieście. Studentka, pasjonatka sztuki oraz poezji. Tomik pt. “Po prostu dwadzieścia” jest jej debiutanckim dziełem, które ukazało się na rynku wydawniczym.