Maria Strzykowska – Wiersze z uśmiechem i z łzami

Wiersze z uśmiechem i z łzami powstały dla osób z poczuciem piękna i wrażliwości. W książce znajdują się utwory, które zawierają głęboką prawdę o życiu. Utwory muzyczne niosą przesłanie dla osób grających, trzeba tylko pomyśleć o czymś dobrym, pięknym, bo wszystko, co piękne, kryje się w słowach: muzyka, poezja, malarstwo. To obieg zamknięty, ale otwiera szeroko ramiona dla każdego, kto, choć na chwilę chce zwolnić tempo życia, chce z dystansem podejść do każdego dnia. To książka dla tych, którzy znaleźli swój priorytet w życiu. Czytajmy poezję, grajmy utwory mistrzów i zastanawiajmy się nad swoim życiem, bo niedawno byliśmy młodzi, a dziś białe włosy… przeżyliśmy wiosnę, lato i jesień życia, nastała zima refleksji, zadumy i wspomnień.


Maria Strzykowska

Pedagog, muzyk, wychowawca młodzieży, kompozytorka i autorka książek:

Nutaczek w Krainie Melodii, Cybernuty wylądowały, Muzyczne portrety imion, Muzyczne opowieści o zawodach, podręcznik do nauki gry na fortepianie Jak Zosia została pianistką cz. I i cz. II, Fryderyk Chopin genialny pianista i kompozytor, Jan Sebastian Bach i jego synowie, Klasycy wiedeńscy – Haydn, Mozart, Beethoven, Mały Leo gra. Powstały też dwie książki związane z moim hobby – Serwety na drutach, Oczka i druty bez tajemnic.

Naukę gry na skrzypcach i fortepianie rozpoczęłam, mając 6 lat. Całe moje życie związane jest z muzyką, młodzieżą i pisaniem książek, które powstają dla wspaniałych uzdolnionych muzycznie osób. Co lubię? Kwiaty, podróże, spotkania z ciekawymi ludźmi, muzykę Chopina, Mozarta, Beethovena i Joplina, ciepło, błękitne niebo, palmy… Podziwiam Leonarda da Vinci i ludzi oddanych nauce i sztuce.

Niech światu przybywa muzyków i pisarzy

chcemy żyć w świecie piękna i uczuć,

przecież o tym każdy człowiek marzy.