Maria Strzykowska – Jan Sebastian Bach i jego synowie

Bach – reaktywacja, czyli życie po życiu. Jan Sebastian Bach nie był docenianym kompozytorem, jego geniusz został zauważony dopiero 200 lat po jego śmierci.

W dzisiejszych czasach „Biblia pianisty” to utwory skomponowane przez Jana Sebastiana Bacha. Nauka gry na fortepianie i organach powinna zaczynać się od kompozycji Wielkiego Bacha, twórcy utworów w epoce Baroku. Preludia, fugi, menuety, arie, gawoty i chorały umieszczone w książce „Jan Sebastian Bach i jego synowie” są doskonałymi utworami do wykonywania na organach i fortepianie na szerokiej muzycznej drodze najpiękniejszej ze sztuk.

W przygotowaniu następna książka z cyklu Wielcy Kompozytorzy – „Klasycy wiedeńscy – J. Haydn, W.A. Mozart, L. van Beethoven”. Trzej genialni twórcy epoki Klasycyzmu, która trwała od roku 1750 do roku 1820. Kompozytorzy ci mieli olbrzymi wpływ na kształtowanie się muzyki w tej epoce. Umownie nazywamy ich „klasykami wiedeńskimi”, gdyż ściśle związani byli z Wiedniem.


Maria Strzykowska – pedagog, muzyk, wychowawca młodzieży, kompozytorka i autorka książek: “Nutaczek w Krainie Melodii”, “Cybernuty wylądowały”, “Muzyczne portrety imion”, podręczniki do nauki gry na fortepianie – “Jak Zosia została pianistką” cz. I i II, “Muzyczne opowieści o zawodach”, “Fryderyk Chopin genialny pianista i kompozytor”. Powstały też dwie książki związane z moim hobby – “Serwety na drutach” i “Oczka i druty bez tajemnic”. Naukę gry na skrzypcach i fortepianie rozpoczęłam mając 6 lat. Całe moje życie związane jest z muzyką, młodzieżą i pisaniem książek, które powstają dla wspaniałych, uzdolnionych muzycznie osób. Co lubię? Kwiaty, podróże, spotkania z ciekawymi ludźmi, muzykę Chopina, Mozarta, Beethovena i Joplina, ciepło, błękitne niebo, palmy. Podziwiam Leonarda da Vinci i ludzi oddanych nauce i sztuce. Co chcę przekazać mojemu Czytelnikowi?